Mr Vikram Nair • 维凯 • விக்ரம் நாயர்

Mr Vikram Nair

维凯

விக்ரம் நாயர்

Vikram Nair

CONNECT

Designation:
Member of Parliament

Anggota Parlimen

议员

நாடாளுமன்ற உறுப்பினர்
Constituency:
Sembawang GRC

三巴旺集选区

செம்பவாங் குழுத்தொகுதி
Party:
People’s Action Party
Year of Birth:
1978

Member of Parliament

11 July 2020 to Current

Sembawang GRC

11 September 2015 to 22 June 2020

Sembawang GRC

7 May 2011 to 24 August 2015

Sembawang GRC

Select Committees

Estimates Committee

Member

14th Parliament, 1st Session

Special Select Committee on Nominations for Appointment as Nominated Members of Parliament

Member

13th Parliament, 1st Session

Standing Orders Committee

Member

12th Parliament, 2nd Session

Standing Orders Committee

Member

12th Parliament, 1st Session

Meet the People Session