Ms Tin Pei Ling • 陈佩玲 • டின் பெ லிங்

Ms Tin Pei Ling

陈佩玲

டின் பெ லிங்

TPLPhoto

CONNECT

Designation:
Member of Parliament

Anggota Parlimen

议员

நாடாளுமன்ற உறுப்பினர்
Constituency:
MacPherson

麦波申

மெக்பர்சன் தனித் தொகுதி
Party:
People’s Action Party
Year of Birth:
1983

Member of Parliament

11 July 2020 to Current

MacPherson

11 September 2015 to 22 June 2020

MacPherson

7 May 2011 to 24 August 2015

Marine Parade GRC

Select Committees

Public Accounts Committee

Member

13th Parliament, 2nd Session

Public Accounts Committee

Member

13th Parliament, 1st Session

House Committee

Member

12th Parliament, 2nd Session

House Committee

Member

12th Parliament, 1st Session

Meet the People Session