Mr Sitoh Yih Pin • 司徒宇斌 • சித்தோ யீ பின்

Mr Sitoh Yih Pin

司徒宇斌

சித்தோ யீ பின்

SYP Photo 2020

CONNECT

Designation:
Member of Parliament

Anggota Parlimen

议员

நாடாளுமன்ற உறுப்பினர்
Constituency:
Potong Pasir

波东巴西

பொத்தோங் பாசிர் தனித்தொகுதி
Party:
People’s Action Party
Year of Birth:
1963

Member of Parliament

11 July 2020 to Current

Potong Pasir

11 September 2015 to 22 June 2020

Potong Pasir

7 May 2011 to 24 August 2015

Potong Pasir

Select Committees

Estimates Committee

Member

14th Parliament, 1st Session

Public Petitions Committee

Member

12th Parliament, 2nd Session

Public Petitions Committee

Member

12th Parliament, 1st Session

Meet the People Session