Mr Patrick Tay Teck Guan • 郑德源 • பேட்ரிக் தே டெக் குவான்

Mr Patrick Tay Teck Guan

郑德源

பேட்ரிக் தே டெக் குவான்

Patrick Tay

CONNECT

Designation:
Member of Parliament

Anggota Parlimen

议员

நாடாளுமன்ற உறுப்பினர்
Constituency:
Pioneer

先驱

பயனியர் தனித்தொகுதி
Party:
People’s Action Party
Year of Birth:
1971

Member of Parliament

11 July 2020 to Current

Pioneer

11 September 2015 to 22 June 2020

West Coast GRC

7 May 2011 to 24 August 2015

Nee Soon GRC

Select Committees

Standing Orders Committee

Member

13th Parliament, 2nd Session

Standing Orders Committee

Member

13th Parliament, 1st Session

House Committee

Member

12th Parliament, 2nd Session

House Committee

Member

12th Parliament, 1st Session

Meet the People Session