Mr Muhamad Faisal Bin Abdul Manap • 莫哈默·费沙 • முகமது ஃபைசல் பின் அப்துல் மனாப்

Mr Muhamad Faisal Bin Abdul Manap

莫哈默·费沙

முகமது ஃபைசல் பின் அப்துல் மனாப்

Faisal-1-01-400x514

CONNECT

Designation:
Member of Parliament

Anggota Parlimen

议员

நாடாளுமன்ற உறுப்பினர்
Constituency:
Aljunied GRC

阿裕尼集选区

அல்ஜுனிட் குழுத்தொகுதி
Party:
Workers' Party
Year of Birth:
1975

Member of Parliament

11 July 2020 to Current

Aljunied GRC

11 September 2015 to 22 June 2020

Aljunied GRC

7 May 2011 to 24 August 2015

Aljunied GRC

Select Committees

House Committee

Member

13th Parliament, 2nd Session

House Committee

Member

13th Parliament, 1st Session

Public Petitions Committee

Member

12th Parliament, 2nd Session

Public Petitions Committee

Member

12th Parliament, 1st Session

Meet the People Session