Mr Gan Thiam Poh • 颜添宝 • கான் தியாம் போ

Mr Gan Thiam Poh

颜添宝

கான் தியாம் போ

Gan Thiam Poh

CONNECT

Designation:
Member of Parliament

Anggota Parlimen

议员

நாடாளுமன்ற உறுப்பினர்
Constituency:
Ang Mo Kio GRC

宏茂桥集选区

அங் மோ கியோ குழுத் தொகுதி
Party:
People’s Action Party
Year of Birth:
1963

Member of Parliament

11 July 2020 to Current

Ang Mo Kio GRC

11 September 2015 to 22 June 2020

Ang Mo Kio GRC

7 May 2011 to 24 August 2015

Pasir Ris-Punggol GRC

Select Committees

House Committee

Member

13th Parliament, 2nd Session

House Committee

Member

13th Parliament, 1st Session

Public Accounts Committee

Member

12th Parliament, 2nd Session

Public Accounts Committee (from 5 September 2013)

Member

12th Parliament, 1st Session

Meet the People Session